بازارچهارسوق کوهسنگی مشهد بازاری سنتی

به گزارش پرشین هتل بازارچهارسوق کوهسنگی بازارچه صنایع دستی در مشهد می باشد. برای دسترسی راحت به بازار چهار سوق می توانید از طریق سایت فوق هتل مشهد نزدیک به آن را رزرو کنید. یا از طریق تماس با شماره 05138096 مطابق با آنچه که مدنظر دارید دست به انتخاب بزنید.

این بازار در محوطه بوستان کوهسنگی جای گرفته است. هدف از احداث این بازار ترویج فرهنگ و هنر در مشهد می باشد. از آن جایی که مشهد یکی از شهر های دائمی پر از گردشگر می باشد این هدف به خوبی جواب داده است.

وقتی که شما عزیزان در بوستان کوهسنگی قدم می زنید با سیلی از زائران عرب و دیگر کشور ها مواجه می شوید. همین امر موجب می شود تا این طرح فرهنگی و هنری در دیگر کشورها هم رواج پیدا کند.

بازارچهارسوق کوهسنگی دارای دالان های متفاوتی می باشد. بعضی از آن ها انواع تابلو فرش های نفیس و دست بافت را عرضه می کنند.

سالن استاد حسین ترمه چیسالن استاد حسین ترمه چی

برخی دیگر صنایع دستی مانند شمع، سبد، دکوری جات، لوازم تزئینی و … مشغول هستند. اما از مهم ترین های بازارچهار سوق کوهسنگی، می توان به غرفه تابلو های رنگ روغن آن اشاره کرد.

بازار چهارسوق کوهسنگی مشهدبازار چهارسوق کوهسنگی مشهد

این آثار هنری از سر تاسر ایران به مشهد فرستاده شده اند تا فرهنگ ایرانی را به مردم و زائران بیشتر ترویج دهند. از مهم ترین صنایع دستی کوهسنگی و عرضه آن در غرفه های بازار چهارسوق می توان به دیزی سنگی اشاره کرد. این نوع ظرف بسیار پر طرفدار بوده و بسیار سالم می باشد.

طبخ غذایی لذیذ در یکی از صنایع دستی چهارسوق مشهد

از این رو برای طبخ غذای لذیذ آبگوشت از این ظرف سنگی استفاده می نمایند. همین امر موجب می شود آبگوشت، با نام دیزی سنگی شناخته شود.

یکی دیگر از صنایع دستی عرضه شده در چهارسوق کوهسنگی انواع قلیان می باشد. قلیان های متنوعی که از جمله آن ها می توان به قلیان شاه عباسی اشاره کرد.

قلیان عربی هم از نمونه دیگر این قلیان ها می باشد.

بازار چهارسوق کوهسنگیبازار چهارسوق کوهسنگی

زیبا ترین مجسمه های دست ساز را می توان در بازار چهارسوق کوهسنگی پیدا نمود. انواع مجسمه های فرشته،سر اسب، شمع دان و …. را می توان از چهارسوق کوهسنگی خریداری کرد. این بازار، از سمت ورودی درب بزرگراه کلانتری قابل دسترس می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *