بازار جنت مشهد،از گران ترین بازارها

به گزارش پرشین هتل بازار جنت مشهد در خیابان امام خمینی و جنت جنوبی قرار گرفته است. این بازار همجوار با باغ ملی مشهد می باشد. بازار مذکور از محبوب ترین بازار های مشهدی ها اما گران می باشد. هتل مشهد نزدیک به این بازار هتل پارس است. این بازار دیدنی، از یک طرف به خیابان چمران و از طرف دیگر به خیابان امام خمینی و باغ ملی منتهی می شود.

بازار جنت مشهدبازار جنت مشهد

بازار جنت تنها یک بازار نیست بلکه از تاریخ ها روایت می کند. بازار تاریخی جنت بهترین و شیک ترین لباس مجلسی های زنانه را در دل خود جای داده است. انواع مانتو های شیک و به روز، شلوار های اسپرت و ساده، مانتو شلوار اداری را می توانید در این بازار بیابید. برای آن دسته از گردشگرانی که به سفره خانه و کافه سنتی علاقه مند هستند مژده ای داریم.

مژده این است که کافه سنتی بسیار خوبی در این بازار وجود دارد که خدمات دهی مناسبی را ارائه می کند. در این کافه سنتی موسیقی هم رایج است. از این رو می توانید هم لذت تفریح و هم خرید را باهم تجربه کنید.

بازار جنت مشهدبازار جنت مشهد

جشن و آئین در بازار جنت

در خیابان و بازار جنت، جشن های آیینی و مردمی بسیاری برگزار می شود. این جشن ها و آئین ها در نوع خود بی نظیر هستند. در بازار جنت با این که خیابان است شما خودرویی را مشاهده نخواهید کرد. ورود اتومبیل ها به این خیابان ممکن نیست و در صورتیکه قصد گشت و گذار و خرید در این بازار را دارید بایستی خودرو خود را در خیابان های اطراف پارک کنید.

سفره خانه جنت مشهدبازار جنت مشهد

این راسته بازار در تاریخ گذشته مشهد، جزیی از محله‌ های بزرگ به شمار می‌آمده است. بازار جنت در قسمت مرتفع و بلند شهر که ارگ شهر نام داشت قرار داشت. این بازار به محله حکومتی و اعیانی چهار باغ نیز هم تعلق داشت. بازار مذبور  بیشتر محل عرضه انواع پوشاک و کیف و کفش می باشد. اما فروشگاه هایی را هم خواهید دید که بدلیجات، عینک و کلاه آفتابی، لوازم آرایشی و … را نیز عرضه می کنند.

آدرس: مشهد – خیابان چمران – نرسیده به میدان سعدی – خیابان جنت- بازار جنت مشهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *