بازار رضا مشهد

به گزارش پرشین هتل ازجمله مراکز تجاری- توریستی مشهد، مجتمع بازار رضا است. برای دسترسی راحت به این مرکز خرید می توانید هتل مشهد نزدیک به آن را از طریق سایت فوق رزرو کنید.

بازار رضا درنزدیکی مجموعه اماکن رضوی واقع شده و با ساختار سنتی و مغازه های متعدد، محل خرید و فروش و تجارت زائران و مسافران و مجاوران است.

همزمان با تخریب اطراف فلکه حرم رضوی ، کار احداث بازار رضا شروع و در سال های نخست دهه پنجاه پایان یافت. تعدادی از حجره های این بازار به مغازه دارهایی که در طرح توسعه قرار گرفته بودند واگذار شد.

بازار به فاصله کم در جنوب شرقی اماکن متبرکه و از ضلع شرقی میدان بیت المقدس تا میدان 17 شهریور کشیده شده و دارای دو رشته ساختمان دو طبقه با دو دالان موازی مسقف و 17 چهارسوق و 11 سراست

فروشگاه های بازار رضا مشهدفروشگاه های بازار رضا مشهد

که حد فاصل دو خیابان به عرض 30 متر و طول 800 متر احداث شده و دارای حدود 72000 متر زیربناست. 43000 متر از این زیر بنا در بازار رضا و 29000متر آن درسراهای جنبی واقع شده و جمعاً دارای 2096 باب مغازه و حجره درمساحت های مختلف است .

فروشگاه های بازار رضا مشهد

تعداد 1008 باب مغازه دربازار رضا و 1084 باب حجره در 11 سرا قرار دارد که از داخل به یکدیگر مرتبط می باشند. بازار رضا دارای دو ورودی و خروجی اصلی در میدان بیت المقدس (فلکه آب) و میدان 17 شهریور است.

فروشگاه های بازار رضا مشهدفروشگاه های بازار رضا مشهد

طول بازار در دو دالان و دو طبقه جمعاً حدود 3 کیلومتر است و درازای هر بازار 750 متر می باشد. دربازار رضا که بزرگ ترین مرکز خرید مسافران و زائران به شمار می آید.

هتل جواد و بازار رضا مشهدهتل جواد و بازار رضا مشهد

انواع سوغاتی های مشهد از قبیل انگشترهای عقیق و فیروزه و طلا ونقره و همچنین انواع عطریات و زعفران و نبات و پوستین و مهر و سجاده وتسبیح و لباس و بدلیجات و غیره به فروش می رسد.

این بازار به دلیل نزدیکی به حرم رضوی از مراکز دیدنی مشهد به شمار می آید و مورد توجه و بازدید اهالی مشهد و زائران و مسافران قراردارد.

بازار رضا مشهدبازار رضا مشهد

 

هتل رز طلایی مشهد، هتل جواد مشهد و هتل هرند مشهد از جمله هتل های نزدیک به این بازار مهم مشهد می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *