بازار سرشور مشهد

به گزارش پرشین هتل بازار سرشور مشهد تکه ای  از محله بزرگ و قدیمی سرشور است که قدمت بالایی دارد. برای رزرو هتل مشهد نزدیک به این خیابان می توانید سایت پرشین هتل را بررسی کنید.

این بازار در سمت چپ خیابان خسروی نو قرار دارد. از آن جایی به این محله سرشور می گویند چون در آن مکان به حمام می رفتند. کاروان ها و زائرانی که از راه می رسیده اند در حمام آن منطقه سر و بدن خود را می شستند بعد به زیارت امام رضامشرف می شدند.

بازار سرشور مشهدبازار سرشور مشهد

این بازار از قدیمی ترین بازارهای مشهد محسوب می شود. همچنین هیئت های مذهبی که برای عزاداری به مشهد می آمدند و در مسیر قمه می زدند.

قبل از تشریف به حرم در حمام ابتدای بازار خود را می شستند. بازار سرشور به صورت رو باز است. یکی از حمام های معروف محله سرشور حمام مهدی قلی بیگ است.

بازار سرشور  مشهد و حمام مهدی قلی بیگ

این حمام در حال حاضر تبدیل به موزه شده تا زائران با تاریخ این منطقه و محله بیشتر آشنا شوند. بازار سرشور در شب درخشش چشمگیری دارد. دلیلش این است که در این بازار تسبیح های قشنگی وجود دارد که نور را بهتر انعکاس می دهد.

هتل بشری مشهد نزدیک به بازار سرشورهتل بشری مشهد نزدیک به بازار سرشور

فروشگاه هایی که همه نوع فروشنده از پیر و جوان در آن پیدا می شود. اما مهم ترین سوغاتی مشهد بیشتر از همه در غرفه های بازار سرشور به چشم می خورد.

سوغات مشهد در بازار سرشور

زرشک، زعفران، مهر، جانماز، تسبیح از سوغاتی های معروف مشهد است که رواج بسیاری دارد. در بازار سر شور اجناسی از قبیل کیف ، کفش ، و پوشاک ، پارچه هم یافت می شود.

مواد غذایی، سایر اجناس مصرفی و اقلام سوغاتی  در این بازار هم پیدا می شود. از هتل های نزدیک به بازار سر شور می توان به هتل بشری مشهد اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *