جاغرق مشهد، مکانی غرق آب

جاغرق مشهد و دوغ آبعلی 

رفتن به جاغرق مشهد با خودروی شخصی و طی کردن این مسیر تنها با ماشین تجربه بدی نیست اما آنقدر جذاب هم بنظر نمی رسد. پس توقع نداشته باشید با خودروی شخصی پایتان را روی پدال گاز بفشارید تا نهایتا به مکانی زیبا برسید. زیرا تنها با یک جاده باریک کمی سبز ، رستوران و کافه های زیاد و هوایی ملایم مواجهه خواهید شد. البته انتهای این جاده باریک، پاتوق افرادیست که برای گشت زدن به جاغرق آمده اند و مشغول خوردن آش و دوغ آبعلی و خرید خوراکی می باشند. پس از این منطقه به خانه های روستایی و جاده خاکی می رسید.

جاغرق مشهدجاغرق مشهد

هنگام ورود به جاغرق مشهد چه چیزی به چشم می خورد؟

ورود به جاغرق مشهد احتیاج به پرداخت عوارض پاکسازی محیط دارد. از این پس با کوچه باغ ها روبرو می شوید و رفته رفته هرچه پیش بروید پوشش گیاهی و باغ ها افزایش می یابد و نهایتا به یک آبشار کوچک می رسید که با توجه به خشکسالی فعلی آنقدر پر آب نیست. هرچه بیشتر در این جاده خاکی پیش بروید. زباله کمتری به چشم می خورد البته سختی راه نیز بیشتر می شود.اما توت و سیب و گیلاس و آلبالو مسیر در تابستان نیز بیشتر نصیبتان خواهد شد.

اگر تمایلی به رفتن در جاده خاکی با خودرو شخصی ندارید می توانید زمانتان را در کافه باغ های سرسبز؛ که تا دیری از شب در زیر نورهای رنگی و برگ درختان به فعالیت می پردازند، سپری نمایید. همچنین توصیه می کنیم قبل از رسیدن به انتهای این جاده ماشین خود را کنار یکی از کوچه های فرعی پارک نمایید و پیاده داخل کوچه باغ های بسیار سرسبز و زیبا شوید.

اغلب کوچه باغ های این منطقه خلوت می باشند زیرا کوچه هایی است که به ویلاها و باغ های شخصی راه دارد و مورد توجه عموم نیست. مردم ترجیح می دهند در رستوران ها و کافه ها و منطقه روستایی جاغرق وقتشان را بگذرانند.

جاغرق مشهدجاغرق مشهد

آثار تاریخی در منطقه ی جاغرق مشهد

وجود اماکن تاریخی در منطقه جاغرق مشهد بسیار نادر به نظر می رسد. اما مناطق ییلاقی همگی دارای قبرستان هایی قدیمی هستند که همیشه داستان های جن و پری را نیز به همراه داشته اند. قبرستان این روستای زیبای مشهد نیز از این اصل دور نیست و باید گفت قدمت این قبرستان به دوران تیموریان و قاجاریان می رسد.

قبرهای قبرستان این مناطق و جاغرق مشهد اغلب سنگ چین می باشند. چند سال اخیر برخی از قرستان ها مورد مرمت واقع شده اند. به عنوان مثال قبرستان طرقبه که به موازات مسیر رفت و آمد عموم مردم قرار داشت پیش از این مکانی رعب آور در شب بود. زیرا مصالح لابلای سنگ ها از بین رفته بود و با نشست زمین داخل قبرها به وضوح قابل رویت بود و این برای برخی ترسناک به نظر می رسید. در حال حاضر شهرداری طرقبه قبرستان را بازسازی و تبدیل به پارک نموده است.

جاغرق مشهد و غذاهای آنجاغرق مشهد و غذاهای آن

چگونه به جاغرق برویم؟

اگر شما هم تمایل دارید در جاغرق (جایی غرق آب) یروید معطل نکنید و برای رفتن به این مکان ییلاقی می توانید از ورودی طرقبه راه خود را انتخاب نمایید و یا حتی وارد شهر طرقبه نشوید و از جاده کناری طرقبه، شهر طرقبه را پشت سر گذاشته و وارد جاده منتهی به این منطقه شوید. برای رزرو هتل مشهد با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب پرشین هتل در خدمت شما هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *