کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد

در زمان رضا شاه این ملک بیرون از شهر قرار داشت و رضا شاه علاقه زیادی به تصاحب آن داشت که موفق نشد. کمی بعد محمدرضا شاه با این که نتوانست آن را تصاحب نماید اما برای خود کاخ موزه ای را در باغ ملک آباد بنا کرد که باز هم عموم اجازه دسترسی به این باغ بزرگ را نداشته اند. کاخ موزه در قسمت جنوبی باغ با متراژ 1387 متر همچنان پابرجاست و با وسایل و مبلمان فرانسوی مبله شده است.

تابلوهای ایتالیایی، ظروف و مجسمه های آلمانی در این کاخ خودنمایی می کند. عکس زیادی در دنیای مجازی از کاخ موزه محمدرضا شاه در دسترس نیست. همچنین خوب است بدانید متراژ باغ ملک آباد ۲۸۳۷۷۰۰ می باشد که این بنا در مقابل آن سر سوزنی بیش نیست.

کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهدکاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد

باغ ملک آباد مشهد در بلوار ملک آباد

باغ ملک آباد مملو از درختان توت و سیب و گلابی و زمین زراعی می باشد. با فرار محمد رضا شاه از ایران  کاخ موزه محمد رضا شاه با تمام وسایلش مورد تصرف حکومت فعلی واقع شده و تمام اموال آن ضبط گردید. برخی از این اموال به موزه ها ارجاع داده شد برخی صرف امور مملکتی شد و به خزانه دولت بازگشت و برخی از آنها همچنان به عنوان اشیاء موزه در کاخ باقی مانده اند.

متاسفانه اطلاعات دقیقی از لیست اموال این کاخ در دسترس نیست و حتی اطلاعات دقیقی از بازدید این کاخ در زمان حال و این به دلیل سیاست فعلی می باشد. شاید با گذشت سالیان دراز بتوان لیست دقیقی از این اموال بدست آورد. همچنین بازدید برای عموم مردم آزاد اعلام شده بود که پس چند سال درب باغ ملک به روی مردم بسته شد و در حال حاضر اجازه بازدید وجود ندارد.

چگونه به باغ ملک آباد برویم؟

با این که ورود به باغ ملک آباد ممنوع است اما شما را آگاه می کنیم که چگونه می توان این باغ را از پشت نرده های فلزی مشاهده کرد. در هرجا که هستید خود را به قطار شهری مشهد رسانده و به سمت وکیل آباد سوار قطار شوید. سپس در ایستگاه خیام پیاده شده و به نظاره باغ ملک آباد مشغول شوید. برای رزرو هتل مشهد با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید. کارشناسان پرشین هتل آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *